Susitikimas su Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokiniais

Kaip teigia bendruomenės „Aš Esu“ darbuotoja psichologė, socialinių mokslų daktarė Justina Kaliatkaitė-Kymantienė (2018) vaikai, paaugliai, jauni asmenys – tai didžiausia rizikos grupė pradėti vartoti įvairias psichoaktyvias medžiagas. Tyrimai rodo, kad vienos psichoaktyvios medžiagos vartojimas didina kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo riziką.  Prevencijos veiksmai būtini, tačiau kad jie būtų veiksmingi, negalima apsiriboti rizikos veiksnių mažinimu: svarbu stiprinti apsauginius veiksnius, formuoti neigiamas nuostatas alkoholio atžvilgiu, tobulinti bendravimo įgūdžius, ugdyti asmens gebėjimą įveikti sunkumus, konstruktyviai spręsti problemas, įveikti stresą, atsispirti bendraamžių spaudimui. Kitaip tariant, svarbu didinti vaikų ir paauglių sąmoningumą, skatinti rinktis sveiką gyvenseną.

Vasario 6 d. Kauno „Vyturio“gimnazijoje socialinės pedagogės Irmos Čiapaitės kvietimu lankėsi priklausomų asmenų bendruomenės „Aš Esu“ vadovas kunigas Kęstutis Dvareckas. Susitikime su II a ir II c klasių mokiniais buvo dalinamasi patirtimi dirbant su priklausomybę išgyvenančiais žmonėmis.

Susitikime buvo siekiama išskaidyti mitus, kad priklausomybė – tai valios trūkumas ar apsileidimas ir kad kvaišalai gali padėti pabėgti nuo problemų ar jas išspręsti. Kartu su mokyklos bendruomene viliamės, kad išgirsta informacija palietė mokinių protą, širdį ir paskatino mylėti ir vertinti blaivų gyvenimą.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s